Ha tavasz, akkor Laborkaland! Újra meghirdetik az immár két alkalommal nagy sikerrel megszervezett, középiskolásoknak szánt pályázatot és interaktív oktatónapot. A pályaválasztás előtt álló diákoknak lehetőségük nyílik eljutni egy igazi vizsgálólaboratóriumba és megtapasztalni az órákon tanultak gyakorlati alkalmazásának fontosságát. A május 15-ére tervezett, komplett pedagógiai programmal rendelkező esemény legfőbb célja ugyanis a kémia népszerűsítése...

A középiskolásoknak szánt egy napos oktatóprogramra mától, azaz március 24-től  jelentkezhetnek a diákok, a hagyományteremtő kezdeményezés célja ezúttal is a kémia és a természettudományok népszerűsítése a pályaválasztás előtt álló diákok körében, akik bepillanthatnak a titkok és csodák: azaz egy igazi vizsgálólaboratórium életébe!

Ahogy az eddigi alkalmakkor, úgy idén május 15-én is eljön a nagy nap azoknak az érdeklődő középiskolásoknak a számára, akik jelentkeznek a laborkaland versenyre!  A pályázókat az egész országból várjuk, és arra kérjük őket, hogy az alább olvasható témák egyikéből írjanak rövid fogalmazást.

-  Mit lehet tudni az azbesztről? Hol fordul elő, és miért fontos a vizsgálata?

-  Mit jelentenek az úgynevezett non-food vizsgálatok? Mi minden tartozik ebbe a témakörbe?

-  Mi mindent eszünk meg a gyógyszerrel együtt?

Ez alapján döntjük el, hogy a jelentkezők közül kik bújhatnak majd köpenybe és gumikesztyűbe, kik húzhatnak védőszemüveget, hogy nekiláthassanak kísérletezni, és hogy kiderítsék: mi is az a kromatográfia!

A Laborkaland szervezői azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy minél több olyan diák jusson el a programra, akiknek az iskolában kevesebb lehetőségük adódik kísérletezni, és akik ugyan érdeklődnek a kémia iránt, ám testközelből még nem tapasztalták meg, micsoda élményt jelent elválasztani egymástól az anyagokat, kideríteni, milyen káros összetevők vannak az élelmiszerekben, vagy milyen anyagok szennyezik vizeinket.

A szervezők (kémikusok, vegyészek, kémiatanárok, kommunikációs szakemberek) modern, interaktív, a csoportmunkára építő pedagógiai programot, szemléltető munkafüzetet alkottak annak érdekében, hogy az ide érkező diákoknak valóban tartalmas és akár egy életre szóló élményt nyújtson az országban mindezidáig egyedülálló Laborkaland program.

Az első két Laborkaland programra az országból több százan jelentkeztek. A kísérleteket úgy állították össze, hogy minél szemléletesebben és egyszerűbben mutassuk be a laboratóriumban folyó vizsgálatokat, és mindeközben aktivizáljuk a gyerekek iskolai tudását is. A diákok maguk végeztek minden kísérletet, aktívan vettek részt a munkában.

A laborlátogatáson a legkorszerűbb technikai eszközökkel különböző méréseket is elvégeztek a diákok, akik a program végén elismerő okleveleket is kaptak. A programra csoportban érkező diákokat elkísérték a felkészítő tanáraik is, akik kiemelték a munkafüzetben is rögzített remek tematikát, módszertant, a kísérleteket, amelyekből az órai munka során is ötleteket lehet meríteni.

 Mi minden történik a Laborkalandon?

·         Előadások a laboratóriumban folyó munkáról, a környezet, élelmiszer és a gyógyszerek vizsgálatáról

·         Kísérletezés

·         Laboratóriumlátogatás

·         Mérések a legmodernebb berendezésekkel

·         Rövid teszt írása

·         Meglepetés-előadás

·         Oklevelek átadása

Mit biztosítunk a gyerekeknek?

·         Védőfelszerelést (köpeny, kesztyű, szemüveg)

·         Kísérleti eszközöket

·         Az útiköltség megtérítését

·         Ebédet

·         Munkafüzetet (ezt haza is vihetik)

·         …és sok-sok élményt!!!

Mi a jelentkezés feltétele?

Egy esszé leadása az alábbi három témakör valamelyikében (2000-3500 karakter terjedelemben)

-  Mit lehet tudni az azbesztről? Hol fordul elő, és miért fontos a vizsgálata?

-  Mit jelentenek az úgynevezett non-food vizsgálatok? Mi minden tartozik ebbe a témakörbe?

-  Mi mindent eszünk meg a gyógyszerrel együtt?

Szülői és iskolai igazolások

Az esszéket csak akkor áll módunkban elfogadni, hogyha a kísérőlevélben a jelentkezők megadják a nevüket, azt az e-mail-címet, amelyen értesíthetjük őket az eredményről, illetve a tárgy mezőbe a Laborkaland szót írják be!

A pályamunkák leadásának határideje: 2015. április 20.

A nyertes diákokat legkésőbb május 1-ig értesítjük.

Kérjük, az értesítés után a leendő résztvevők az összes igazolást legyenek szívesen e-mailben eljuttatni hozzánk, hiszen ez ugyancsak fontos feltétele a részvételnek.

A korábbi Laborkalandokról a www.laborkaland.hu , illetve a www.laboratorium.hu honlapon találhatók további információk.

marketingwessling.hu

szunyogh.gaborwessling.hu

06-30-494-30-40

További kedvcsinálónak álljon itt néhány cikk a korábbi Laborkalandozásokról: